PC ram probléma

Utolsó módosítás 4 év
juzerBeküldve 4 év
PC ram probléma

Sziasztok!
Segítségkérésben írtam egy bekezdést Új gép telepítésének problémájáról, általános formában kaptam jó választ, arra hogy hogyan és mit kell csinálni ahhoz, hogy egy Windowst sikeresen feltelepítsünk, viszont a problémám nem abban van, hogy maga a telepítés nem megy, hanem valami miatt nem bír a gép se lemezről, se usb-ről települni, folyton kék képernyős hibaüzeneteket dob, változó szöveggel.

Próbáltam több verziót, próbáltam win 8.1, próbáltam win7 verziót. (Kori féle, és egy dobozos Home win7 is).
Telepítési folyamat alatt dobálja el magát a gép, pár hibát össze szedtem amit lesikerült fényképezni.

bad pool header
memory magament
system_service_exeption
system_thread_exeption_not_handler(ACIP.sys)
attempted write to readonly memory

Tudom, hogy még ez is általános probléma lehet, és így számomra a jó válasz még távol áll. Viszont elkeztünk a memória, azaz a RAM felé figyelni. Kaptam javaslatot arra, hogy memória diagnosztikát próbáljak ki.
Nos a Windows memória diagnosztika lefutott, és érdekes mód nem írt hibát.
Memtest86 v4.3.7 -al is teszteltem, ami itt van.
Aztán kaptam olyan infót, hogy ez régi verzió, másik kell, beszereztem a Memtest86 v7.1 -t.

Nos valaki, aki rá ér, és meg kérhetem érthetően magyarul tudna csinálni vele egy leírást, vagy bármit a helyes hétköznapi ember számára is érthető használati segédletet ?
Nem arra gondolok, hogy létezik .iso-ba és usb-re ki tehető boot formában, hanem magáról a működéséről.
Szeretnék a problémámmal előbbréb kerülni. Nem szeretnék nagyon PM-be meg ide - oda írni ahol küldj képet, meg így legyen meg úgy legyen. Egy hozzáértő ha megcsinálja mindenki számára itt lenne. Illetve lenne min elindulni. (Csinálhatnék magam is, de olyan válasz fog rá érkezni, hogy aha hm.. próba ez, próba az, szerintem ez nem így kell, belinkelnek egy vidit mondván na ez hasonló, ect.. de előbbréb nem leszek vele, ezért nem akarok.

Milyen a gépem felépítése szerintem az most jelen pillanatban teljesen mindegy, az biztos (de még erre ahogy időm, és lehetőségem van rá keresek), hogy az összeállítás pappírforma szerint kompatibilis.
Ha Memttest86 v7.1 hoz eredményt, teljesen mindegy mit vár az ember utána lehet tovább, másban máshol keresni a hibát.

Ne haragudjatok, elnézést mindenkitől, de úgy érzem ez máshogy nem fog menni jelen pillanatban. Valamit úgy érzem másoknak is ez nagy tanulság lenne.

Köszönöm.
juzerBeküldve 4 év
Légyszíves kerüljük azokat, hogy vidd szervizbe, családban, barátoknál hasonló perifériák csereberélése. Úgy látom, hogy ami itt van közösség nagyon segítőkész, és kellően motiváltak egyesek ilyen feladatokhoz, amikkel az oldal minőségi értékeit növeli.
Jelenleg ez van számomra, evvel kell beérni. Ebben a két napban sok mindenre rá kerestem, utána olvastam, ez is egy megoldás, de úgy érzem nem a legjobb, ezért írtam a fórumba, szeretném az alapokat tisztába tenni.

Mért pont v7.1 ? Ha jól tudom az a legfrissebb, de tévedhetek. Itt az oprend-ról szedtem le, és villanyozott fel, hogy írjak.
g0302Beküldve 4 év
Még azt megkérdezném,hogy véletlenül nem Avast vírusirtó van az új gépeden?
(ja bocsi,most kapcsolok,hogy semmi nem volt az ssd-n amikor telepíteni akartad a w10-et.)
Alien8Beküldve 4 év
szia

a memtest86 új verziója tartalmazza a régebbi verziót is, géptől függ melyik indul el.
a kép alapján van mit ellenőrizni a RAM-on.
Próbáld meg betenni másik slotba úgy, hogy benyom-kivesz-benyom-kivesz-benyom, aztán tesz
A tesztnek 3x egymás után hibátlannak kell lennie. A gépház oldala legyen felszerelve.
Igazából egy memória megsérülhet már attól is ha rossz -módszerrel- fogod meg.
vagy próbálj szerezni másik ramot.
a vásárlás mikor volt ? 8 napon túl vagy?
este még idenézek
sok sikert
juzerBeküldve 4 év
Szia. Pénteken jött meg, szombaton és vasárnap szabad voltam, akkor foglalkoztam vele. Majd holnap tudok megint. A 7.1 el szeretném letesztelni, mert az több infóval szolgál. Az, h 3szoros kell hogy biztos legyen, az első se ment végig órákra ott tudom hagyni a gépét, de napokra nem!
juzerBeküldve 4 év
Sziasztok!
Megjött az új RAM. Csináltam képeket róla, ti mit mondtok ?

Első Ram:
Kép1

Második Ram:
Kép2

Simán elindítottam, a memteszt86 v7.1 -t, semmit nem állítottam el, át.
A második képnél a pass 4/4 volt.
Ugyan abban a memória foglalatban.
Alien8Beküldve 4 év
Szia!

Látom van már fény az alagút végén....Smile
Véleményem szerint egyértelmű a helyzet a képek alapján.
Tisztogathatod óvatosan, de asszem ezen már túl vagy.
Alkoholt nem javaslom ha szeretnél garanciát érvényesíteni, mert az elkent felirat(matrica) is garanciavesztéssel jár.
Speciális érintkező tisztító kapható de neked nem éri meg mert közel 3-5e Ft egy flakon.
A rosszat küld(vidd) vissza, cserélik, akár hol vetted.
Azt hogy a slot rossz e gondolom már kizártad.......(?)
Még egy kérdés: miért Crucial? Ajánlotta valaki?
Kingston olcsóbb lett volna.

Hajrá!
juzerBeküldve 4 év
Üdv!
Teljesen mindegy, hogy melyik slotba teszem, tettem pozitív eredményt nem hozott.
Az új rammal 30 perc alatt a nullárról indán néztem az a sorozatot amit pár napja még a rég gépen kezdtem el nézni.
Jelenleg megy a GTA V telepítése, hálózatból, estére talán fent lesz és megtudhatom, hogy úgy megy-e ahogy szeretném.

Ma volt itt a futár, vissza küldtem a ramot, gariba.
Miét ezt vettem, ezt ajánlották, eredetileg ez az 1 ram lett volna csak bele, tudom nem duálos vagy amin most nagyon sokan lovagolnak, így evvel ami bent van nem úgy fog működni, de ettől függetlenül megerősítettek abban, hogy igen 16gb lesz és működni fognak a gépben.
juzerBeküldve 4 év
Nagyjából tudom, de ha gondom lesz megpróbálom megoldani, vagy írok.
Azt tudom, hogy jelenleg mindenből "friss" van fent. Meg "napra kész".

Ha hasít, akkor jövőhónapban megveszem még a játékot eredetibe, hogy kerek legyen a történetem az új géppel....
juzerBeküldve 4 év
Üdv!
Eddig szépen működik, és pöcre megy aminek menni kell. Persze nem halmoztam el erőt igénylő dolgokkal, csak amire szükségem van. "Csendes", gyors, és teszi a dolgát. Az első rammal kapcsolatban semmit nem tudok írni, elment, ahogy korábban írtam még semmi válasz nem jött, csak, hogy megérkezett hozzájuk...
Kíváncsi vagyok nagyon, hogy mit mondanak, állapítanak meg róla.

Minden esetre továbbra is érdekel egy szakértőbb tutotiál a Memtest v7.1 -ről!
juzerBeküldve 4 év
Üdv!
Ma kaptam emailt tőlük.
"Tisztelt,

Befejeződött a garanciális ügyintézése, azonban a terméket sajnos sem kicserélni, sem megjavítani nem tudtuk, annak vételárát jóváírjuk Önnek. Kívánsága szerint választhat másik terméket kínálatunkból.... Ekkor csak a két termék vételára közti különbséget számlázzuk ki Önnek (szállítási költség nélkül).
Amennyiben nem szeretne más terméket, lehetőség van a vételár visszatérítésére, személyesen, készpénzben. Házhozszállítással történő vásárláskor pedig utalással tudjuk visszatéríteni..."

Részlet idézése a levélből.
Szóval ez az új fejlemény. Most a levél szerint megrendeltem a ramot, (ugyan olyant ami rossz volt) ami most + 6e Ft-al drágább. Sad
juzerBeküldve 4 év
Üdv!
Ma jött meg az új RAM.
Memtest86 v7.1 tesztet le is futtattam vele egyből. Az eredmény szerint jó. Ami az alaplapba való olyant kellettem választani, így ugyan az lett.
Nem dualba mennek.
juzerBeküldve 4 év
Szia!
Ezt értelmeznéd nekem ? A könyvbe csak itt találtam "dual dolgot a memóriákkal kapcsán"
juzerBeküldve 4 év
Várj, most azt akarod mondani, hogy logikusan balról haladva jobbra, azaz A1, A2, B1,B2 portok vannak, és a 3.,4. a dual ? Tehát B1,B2 ?
LaliBeküldve 4 év
A Te esetedben:

DDR4 A1 és a DDR4 B1 slottba kell tegyed a RAM-okat, ha csak 2 db van a 4 helyből.
juzerBeküldve 4 év
Bocs, őszinte legyek. Nem volt kedvem vele foglalkozni. Stick jobban érdekel most.
Te tudsz társalgásokat megtekinteni a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányokat feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányokat letölteni a fórumról.

Hirdetés

Hirdetés blokkolva!

A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!
Adatvédelmi irányelveink megváltoztak. Erről és a sütik használatáról itt olvashat

Online tagok: 1

anonim
  • 4 Vendég
  • 9 Tagok ma
  • 7 Szülinapos
  • 19,020 Összes tag

MegaDance

A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!