2017-es oldalfrissítés

Utolsó módosítás 2 hó
DriverBeküldve 3 hó
Sziasztok!

Mint minden évben, idén is sor kerül egy nagyobb oldalfrissítésre. Ezúttal a frissítés előtt, pár infót is megosztanék erről nektek, hogy ne érjen senkit villámcsapásként az esemény.

Főbb változások:
Oldalunk motorjának frissítése a PHP-Fusion 9.0 RC3-ról a végleges stabil kiadásra.
Szokás szerint egy teljesen új megjelenés:
  • Új téma dizájn (elsősorban sötét téma szín (jelenlegi kék helyett), fagyott akril hatás és áttetszőség a menüknél)
  • Új fő navigáció
  • Új felhasználói menü
  • Kissé átalakított megjelenés a híreknél (+ hír galéria funkció)
  • Kisebb változások a letöltés rendszer megjelenésében
  • Alaposan átszabott integrált projektek oldal
  • Apró esztétikai változások, a fórumnál, a segítségkérő rendszernél és az üzenőfalnál

Néhány egyéb újdonság:
  • Válaszadási lehetőség a hozzászólásoknál (hírek és letöltések stb.)
  • Hírnév rendszer
  • Ezen kívül számos hibajavítás és megbízhatósági fejlesztés (nem csak általam, de a Fusion fejlesztőinek köszönhetően is)

Nem lesz eltávolításra kerülő funkció vagy oldalrész (üzenőfal is marad).

Ami még hátra van:
Sötét mód
Hírek rendszer pár egyedi fejlesztésének visszaültetése
Fórum teljes átszervezése, leegyszerűsítése (ebben jól jönne egy kis segítség, elképzelések)
Hírnév és segítségkérő pontok egyesítése (?)
BB kódok átültetése és frissítése
Egy alaposabb tesztelés

További funkciók válaszként javasolhatók

Várható frissítési időpont: legkésőbb augusztus 13.
Várható időtartam: ~1 nap

Képek:
Megjegyzés: néhány kép, valamint oldalsó panel hiányozhat, vagy nem a végleges formájában jelenhet meg
Rejtett tartalom:
kephost.com/images/2017/08/04/oprend-2017-1.png
kephost.com/images/2017/08/04/oprend-2017-2.png
kephost.com/images/2017/08/04/oprend-2017-3.png
kephost.com/images/2017/08/04/oprend-2017-4.png
kephost.com/images/2017/08/04/oprend-2017-5.png
kephost.com/images/2017/08/04/oprend-2017-6.png
MesantBeküldve 3 hó
Jó munkát és sok türelmet kívánok hozzá :)
Zsombi33Beküldve 3 hó
Jól néz ki , és a leírtak olvasottak alapján jobban használható / áttekinthető !
Első képekre , csak gratulálni tudok ! :)(Y)
WindowsFanBeküldve 2 hó
Jó munkát! (co) (Y)(Y)(Y)
Remélem a privát üzenetek sem vesznek el úgy, mint tavaly. :)
SkynetBeküldve 2 hó
Auto "Csevegés" frissítés lesz benne? :)
Lehet majd tudni, hogy ki nyomta meg a < Tetszik > (Janus arcú) gombot? :D
Zsombi33Beküldve 2 hó
Számomra és másnak is jó lenne . Ha a sötét / világos témát a profilban állíthatná mindenki . És így már jelszóval bejelentkezve az a téma lenne . A mostanival az a baj hogy hiába állítom feketére , egy előzmények vagy ccleaner takarítás után ami néha illik !
Nem jegyzi meg új bejelentkezéskor , persze profilhoz kötve bejelentkezve is a választott jelenne meg mindig .:)
Ha elintézhető , és nem nagy kérés ? :$
DriverBeküldve 2 hó
@Mesant és @Zsombi33 Köszönöm!

Idézet

Remélem a privát üzenetek sem vesznek el úgy, mint tavaly.

Nem, ha meg tudom oldani, megmaradnak (és nagy valószínűséggel igen).

Idézet

Auto "Csevegés" frissítés lesz benne?
Lehet majd tudni, hogy ki nyomta meg a < Tetszik > (Janus arcú) gombot?

Az üzenőfal funkcionális újdonságot nem kap és innentől nem is fog, helyette a fórumot fejlesztem egy teljes átszervezéssel, plusz pár új funkcióval. Maximum a kedvelt felhasználók lesznek áttekinthetők, de az is csak akkor kerül be, ha a segítségkérő rendszerhez lefejlesztem (és onnan átültetem).

Idézet

Számomra és másnak is jó lenne . Ha a sötét / világos témát a profilban állíthatná mindenki . És így már jelszóval bejelentkezve az a téma lenne .

Nem tudom, hogy mennyire lenne megoldható (egyszerűen), viszont ezzel a módszerrel az automatikus váltás nem lenne lehetséges. Ezt nem tudom, mennyien használják, de ez lenne az ára.
SkynetBeküldve 2 hó
Akkor csak újíts, előre. :)
Köszönöm.

Vasárnap akkor pihenőnap lesz, egész nap. :)
Sok vakond legalább kimegy a napra. :D :D

Ps.:
Segítségkérés részben a megoldottak lezárás után auto hátra kerülhetnének és csak a megoldásra várok látszanának? Ilyet lehet kérni?
Plusz ehhez olyat, hogy idő intervallum. 7-10-14 nap után auto lezár és a nyitó, kérdező tudja csak újra nyitni, ha van valami fejlemény az ügyben. Lehet?
Példa rá http://oprend.hu/infusions/help_panel...ion_id=875, http://oprend.hu/infusions/help_panel...ion_id=877

A szerkesztés elrejtése nem működik, csak szólok. Mondjuk nem akkora baj bizonyos esetekben.

Megelőzendő az idegeink kímélése miatt, a privátok mellett az elért pontszámok is legyenek bombabiztosan átmentve. Nehogy legyen érintett, akinek 2 helyett 4 legyen.
BOCS, ezt nem bírtam nem ... :D :D :D :D :D :P
DriverBeküldve 2 hó

Idézet

Segítségkérés részben a megoldottak lezárás után auto hátra kerülhetnének és csak a megoldásra várok látszanának? Ilyet lehet kérni?

A szűrővel ilyesmit már most is lehet csinálni, például megadod, hogy csak a megoldatlanok jelenjenek meg, és úgy végig lehet őket nézni, vagy éppen fordítva.

Idézet

Plusz ehhez olyat, hogy idő intervallum. 7-10-14 nap után auto lezár és a nyitó, kérdező tudja csak újra nyitni, ha van valami fejlemény az ügyben.

Ilyesmin már gondolkodtam én is, ehhez mondjuk lehetne a megoldott és megoldatlan mellet egy új harmadik zárolt állapot, amit vagy a kérdező, vagy az admin oldhatna fel. Sőt már azon is gondolkodtam, hogy ha egy kérdező rendre elég sok kérdést megoldás nélkül magára hagy, az kapjon valamilyen büntetést (kitiltás), mivel sajnos ilyenből is láttam már párat.

Idézet

A szerkesztés elrejtése nem működik, csak szólok. Mondjuk nem akkora baj bizonyos esetekben.

Új oldalon már javítva...
donci4Beküldve 2 hó
Azt esetleg nem lehetne megoldani, hogy pl. az üzenőfal ne lentől felfelé működjön? Engem rohadtul bosszant, és nem is logikus.
DriverBeküldve 2 hó

Idézet

Azt esetleg nem lehetne megoldani, hogy pl. az üzenőfal ne lentől felfelé működjön? Engem rohadtul bosszant, és nem is logikus.

Ha jobban belegondolsz akkor rájössz hogy nem, és így logikus. Mivel ha fordítva lenne, akkor fent a legrégebbi üzenet lenne, alul a lap alján pedig a legújabb. Plusz mivel itt oldalakra is van bontva, a legújabb üzenet kerülne jelenleg a 468-dik oldalra, a legrégebbi pedig az elsőre. :D

Tudom, hogy az emberek hozzá vannak szokva a Facebook-os megoldáshoz, ahol mindig a legrégebbi hozzászólások vannak felül (illetve 3-4 a legkedveltebbek közül), de a többi "új" hozzászólás ennek ellenére még valahol a legvégén köt ki, amihez párszor rá kell nyomni arra a bizonyos "További X hosszaszólás" gombra. Egy csevegőnél aminek lényegében se eleje se vége, a folyamatosság a lényeg, szóval így az mennyire lenne elfogadható megoldás? Egyébként Facebook-on is a fő posztok idősorrend szerint vannak csökkenőben (lehet variálni), tehát lényegében a csevegő hozzászólásaira is úgy kell tekinteni, mint azokra. A korábbi üzenőfalban egyébként volt ez a Facebook szerű válaszadási lehetőség, csak sajnos ment a levesbe, mert nem vált be a tagok többségének.

Közlemény: Több mint valószínű, hogy mégsem holnap lesz a frissítés, hanem valamikor jövőhéten és hét közben. Előtte pár nappal mindenképpen jelzem például Facebook-on is, így nem érhet senkit meglepetésként.
Zsombi33Beküldve 2 hó
Szerintem mindenki eltudja dönteni a 3 téma közül mit kedvel !
Idő lesz megszokni nekik mint minden komoly átalakításkor , de előbb utóbb felfedezik a jó dolgokat !
( Mint egy új Win rendszernél , hogy mi hol van és mi a haszna ! )
Plusz én vállalnám az árat , mert utólag nem kint de a profilban változtathatok ha megunom , pl félév után ! :D
donci4Beküldve 2 hó
Hát ha nem, nem...
DriverBeküldve 2 hó
Üdv!

Nyilván már egyértelmű, hogy a héten sem történik meg a frissítés. Így várhatóan 23-án vagy 24-én fogom megcsinálni, mivel már kifutottam az időből és egyszerűen nem tudok rá többet fordítani.

Egyelőre így az eddig megszokott, sötét módos megoldás marad, mivel túl sok időbe és így halasztásba telne a lefejlesztése.

Ami viszont extra újdonság:
  • Kérdés zárolási lehetőség a segítségkérő rendszerben, az 1 hónapnál régebbi megválaszolatlan kérdések automatikusan zárolódhatnak, a fél évnél öregebb zárolt kérdések pedig eltávolításra is kerülhetnek.
  • A kérdések válaszainál már megtekinthető kik találták azt hasznosnak.
  • Hasonló módon az üzenőfalon is megtekinthető kik kedveltek egy üzenetet.
  • Egy rakás további felületbeli finomhangolás.
  • Android Chrome Webalkalmazás támogatás (az oldal alkalmazásként lesz képes működni Android eszközökön).
  • iOS kompatibilitás (külön Apple touch ikonok.
  • És új OPREND logo

Ami még hátra van (egy kis jegyzet magamnak is):
  • Fórum átszervezése (ez frissítés után az új oldalon elvégzendő)
  • Hírnév és segítségkérő pontok egyesítése (talán?)

Update (2017.08.24):
  • Saját válaszok törlési lehetősége a segítségkérő rendszerben.

Jelenlegi állás szerint a frissítés várhatóan pénteken, a késő esti órákban történik majd.

Update (2017.08.25):
Ma este éjfélhez közeledvén az oldal frissítés miatt nem lesz, vagy csak részben lesz elérhető pár órára.

Néhány újdonság, mint a fórum újraszervezés, illetve a hírnév rendszer teljesebb alkalmazása később kerül elvégzésre.

Bug fixes (2017.08.27):
  • Javítva a hiba, amely miatt a cikkek, segítségkérés, fórum és üzenőfal hozzászólásai elcsúszhattak
  • Javítva egy súlyos fórum hiba, amely miatt a vendégek néhány amúgy nyilvános fórumtémát nem tudtak megtekinteni
  • Esztétikai változások a fórum hozzászólásainak kinézetében
  • Profil megjelenésbeli javítások (dátum), és számos új profilmező, valamint néhány hiányzó statisztika hozzáadva
  • Javítva az üzenőfal keresőjének hibája
  • Esztétikai módosítások a képfeltöltőben
Te tudsz megtekinteni a társalgásokat a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányt feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányt letölteni a fórumról.
Moderátor: Adminisztrátor
Mint minden weboldal, úgy az OPREND.hu is sütiket használ a megfelelő működéshez. További információ

Online tagok: 4

Alien8, SalsaVerde, opus25, mjcicamica001

MegaDance

A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!