TPM modulok különbözősége

Utolsó módosítás 12 napja
MesantBeküldve 21 napja
TPM modulok különbözősége

A Trusted Platform Modul, azaz a TPM, vagyis a Microsoft által Biztonsági processzornak nevezett hardverkulcs, nem olyan régen van a köztudatban, 2015-16-ban szereztem tudomást róla

i.imgur.com/knAicqS.gif

Rövidesen beszereztem az akkor még 1,2 -es verziójú modult és használatba vettem

i.imgur.com/knAicqS.gif

A Windows 10 RS5 fejlesztése során, sor került a biztonsági processzor témakör integrálására a Windows Security beállításai közé. Miután a TPM 2.0 új verziós modulok idén már elérhetőek voltak - és a Windows Security is figyelmeztet a frissítésre, megvásároltam egy modult a Pcland.hu weboldalon. A képen a 20-1 csatlakozós modul képe volt kirakva, megrendeltem, megérkezett és most árulom, mert 14-1 csatlakozósat küldtek.

Miután más webáruházat is felkerestem, az országos hírű Aqua webáruház oldalain is téves kép szerepelt, amire felhívtam figyelmüket, Ők legalább megköszönték.

Tegyük tisztába a dolgokat

i.imgur.com/epdH1xc.png

TPM-M R2.0 modul 14-1 csatlakozós

i.imgur.com/HKPH9W4.png

TPM-L R2.0 modul 20-1 csatlakozós (az R2.0-ás jelzés a verzióra utal, jelenleg ez a legújabb)

i.imgur.com/IFRhqfV.png

Nem mindegy!

A gondos felhasználó ilyenkor előveszi a deszka passzusát és megnézi, neki melyik verzió kell. A telepítéssel kapcsolatban semmi probléma nem merülhet fel, a modern BIOS-ok kapásból felismerik és beállítják. A szoftveres beállítást hagyd rá a Windows-ra, illetőleg futtasd a tpm.msc-t, ahol a házirend hasábjain különböző műveleteket eszközölhetsz. Miután a TPM-ekkel kapcsolatban nagy csend van az oldalon, szívesen segítek bárkinek.

i.imgur.com/oIvl00m.png

A Windows 10 Gépházában megjelenő lényeges információk a hardverbiztonsági képességről

Forrás: Mesant
Zsombi33Beküldve 20 napja
Nekem ez van csak integrált, mint kérdezted látta e már valaki a lapon fura de rajta van. Smile
Itt az a kérdés merül fel, hogy van e még valami haszna? Vagy kapcsoljam ki a biosban, hogy ez se fogyasszon!
Vagy még van valamicske haszna.
Mivel jelen gép, egy HP SFF ( alacsony ), egyedi másra nem cserélhető törpe táp van benne 250W.
És jobban megvan pakolva, mint amit a kiadásakor valaha is álmodhattak.
Ezért, ebben a helyzetben pár vissza nyert Watt is, kemény játékterhelésnél több FPS-t jelenthet amivel több jut a VGA -
működésére. Grin i.imgur.com/ZN0TSWt.gif Más táp alakja miatt lehetetlen, és sejted hogy ebbe már nem is vennék.
Ez amolyan tartalék játékos lesz idővel.
Vagy mint linkelt cikkedben írod, ennek megléte elengedhetetlen a W10 telepítéséhez?
MesantBeküldve 20 napja
Persze hogy csinál, védi a gépet, ha úgy használod. A másik dolog, az utolsó képemről nyilvánvaló, hogy a Windows biztonságának és a hardverkövetelményeknek szerves részévé vált. Amíg hibátlanul működik, hagyd békén.
Ezek szerint, és a fenti kép szerint is jó a W10-nek. Smile Köszi az infót! i.imgur.com/ZN0TSWt.gif
MesantBeküldve 20 napja
Sajnos az nem jelent semmit, nálam is zöld, de a hardverbiztonsági követelmények között ott az R2.0 verzió, ami nekem pl. nincs meg. Ezért nem zöld a Device Security

i.imgur.com/uPHSrqG.png
bandi1969Beküldve 20 napja
Köszi a felvilágosító leírást!Thumbs up
Nekem ott is zöld, kértem egy log fájt szinte végig true egy helyen false.
Meglepő eredmény 1,2 mellé. Smile
És végig így volt minden build alatt, csak nem bugyuta a 10 minden kiadása hogy benézi mind?
i.imgur.com/ZN0TSWt.gif
UI: Jó kis téma kerekedett belőle. Thumbs up
Emlékszem mikor régebben szóba jött, kész élmény volt a TPM vikit értelmezni tanulni mi is az.ROFL
MesantBeküldve 12 napja
Megérkezett a TPM 2.0 modul, minden oké a Windows védelmi rendszerében.Thumbs up
Te tudsz társalgásokat megtekinteni a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányokat feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányokat letölteni a fórumról.

Hirdetés

Hirdetés blokkolva!

A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!
Adatvédelmi irányelveink megváltoztak. Erről és a sütik használatáról itt olvashat

Legújabb letöltések

Online tagok: 1

szuper

• 8 Vendég
  • 103 Tagok ma
  • 4 Szülinapos
  • 15,555 Összes tag

MegaDance

A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!