TPM modulok különbözősége

Utolsó módosítás 2 hó
MesantBeküldve 3 hó
TPM modulok különbözősége

A Trusted Platform Modul, azaz a TPM, vagyis a Microsoft által Biztonsági processzornak nevezett hardverkulcs, nem olyan régen van a köztudatban, 2015-16-ban szereztem tudomást róla

i.imgur.com/knAicqS.gif

Rövidesen beszereztem az akkor még 1,2 -es verziójú modult és használatba vettem

i.imgur.com/knAicqS.gif

A Windows 10 RS5 fejlesztése során, sor került a biztonsági processzor témakör integrálására a Windows Security beállításai közé. Miután a TPM 2.0 új verziós modulok idén már elérhetőek voltak - és a Windows Security is figyelmeztet a frissítésre, megvásároltam egy modult a Pcland.hu weboldalon. A képen a 20-1 csatlakozós modul képe volt kirakva, megrendeltem, megérkezett és most árulom, mert 14-1 csatlakozósat küldtek.

Miután más webáruházat is felkerestem, az országos hírű Aqua webáruház oldalain is téves kép szerepelt, amire felhívtam figyelmüket, Ők legalább megköszönték.

Tegyük tisztába a dolgokat

i.imgur.com/epdH1xc.png

TPM-M R2.0 modul 14-1 csatlakozós

i.imgur.com/HKPH9W4.png

TPM-L R2.0 modul 20-1 csatlakozós (az R2.0-ás jelzés a verzióra utal, jelenleg ez a legújabb)

i.imgur.com/IFRhqfV.png

Nem mindegy!

A gondos felhasználó ilyenkor előveszi a deszka passzusát és megnézi, neki melyik verzió kell. A telepítéssel kapcsolatban semmi probléma nem merülhet fel, a modern BIOS-ok kapásból felismerik és beállítják. A szoftveres beállítást hagyd rá a Windows-ra, illetőleg futtasd a tpm.msc-t, ahol a házirend hasábjain különböző műveleteket eszközölhetsz. Miután a TPM-ekkel kapcsolatban nagy csend van az oldalon, szívesen segítek bárkinek.

i.imgur.com/oIvl00m.png

A Windows 10 Gépházában megjelenő lényeges információk a hardverbiztonsági képességről

Forrás: Mesant
Zsombi33Beküldve 3 hó
Nekem ez van csak integrált, mint kérdezted látta e már valaki a lapon fura de rajta van. Smile
Itt az a kérdés merül fel, hogy van e még valami haszna? Vagy kapcsoljam ki a biosban, hogy ez se fogyasszon!
Vagy még van valamicske haszna.
Mivel jelen gép, egy HP SFF ( alacsony ), egyedi másra nem cserélhető törpe táp van benne 250W.
És jobban megvan pakolva, mint amit a kiadásakor valaha is álmodhattak.
Ezért, ebben a helyzetben pár vissza nyert Watt is, kemény játékterhelésnél több FPS-t jelenthet amivel több jut a VGA -
működésére. Grin i.imgur.com/ZN0TSWt.gif Más táp alakja miatt lehetetlen, és sejted hogy ebbe már nem is vennék.
Ez amolyan tartalék játékos lesz idővel.
Vagy mint linkelt cikkedben írod, ennek megléte elengedhetetlen a W10 telepítéséhez?
MesantBeküldve 3 hó
Persze hogy csinál, védi a gépet, ha úgy használod. A másik dolog, az utolsó képemről nyilvánvaló, hogy a Windows biztonságának és a hardverkövetelményeknek szerves részévé vált. Amíg hibátlanul működik, hagyd békén.
Zsombi33Beküldve 3 hó
Ezek szerint, és a fenti kép szerint is jó a W10-nek. Smile Köszi az infót! i.imgur.com/ZN0TSWt.gif
MesantBeküldve 3 hó
Sajnos az nem jelent semmit, nálam is zöld, de a hardverbiztonsági követelmények között ott az R2.0 verzió, ami nekem pl. nincs meg. Ezért nem zöld a Device Security

i.imgur.com/uPHSrqG.png
bandi1969Beküldve 3 hó
Köszi a felvilágosító leírást!Thumbs up
Zsombi33Beküldve 3 hó
Nekem ott is zöld, kértem egy log fájt szinte végig true egy helyen false.
Meglepő eredmény 1,2 mellé. Smile
És végig így volt minden build alatt, csak nem bugyuta a 10 minden kiadása hogy benézi mind?
i.imgur.com/ZN0TSWt.gif
UI: Jó kis téma kerekedett belőle. Thumbs up
Emlékszem mikor régebben szóba jött, kész élmény volt a TPM vikit értelmezni tanulni mi is az.ROFL
MesantBeküldve 2 hó
Megérkezett a TPM 2.0 modul, minden oké a Windows védelmi rendszerében.Thumbs up
szuperBeküldve 2 hó
Mesant!

Mi a lényegi (tartalmi) különbség a két modul között?
Nem igazán találok tartalmas leírást.
Te tudsz társalgásokat megtekinteni a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányokat feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányokat letölteni a fórumról.

Hirdetés

Hirdetés blokkolva!

A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!
Adatvédelmi irányelveink megváltoztak. Erről és a sütik használatáról itt olvashat
A hirdetés blokkolva lett. Kérjük amennyiben teheted, támogass minket legalább annyival, hogy oldalunkon feloldod a reklámszűrőt. Mindez neked nem kerül semmibe, az oldal fennmaradásában viszont sokat segíthet. Köszönjük szépen!